Eğitim
Giriş Tarihi : 06-08-2021 01:00   Güncelleme : 06-08-2021 01:00

AÇÜ: ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe’den Rektörümüze Ziyaret

Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Genel Müdürü Mehmet Kocatepe, Rektörümüz Prof

AÇÜ: ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe’den Rektörümüze Ziyaret

Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Genel Müdürü Mehmet Kocatepe, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörlük makamındaki görüşmede eğitim-öğretim, kültür ve sanat, araştırma-geliştirme ve proje, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma temalarında değerlendirmelerde bulunuldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin görüşmede “tıbbi-aromatik bitkilerde ihtisaslaşan bir üniversite” kimliği ile Üniversitemizin, bölgemizin ve ülkemizin bitki kaynaklı ilaç, gıda ve kimya endüstrisinde uluslararası alanda daha rekabetçi bir konuma gelmesine ve bitki gen kaynaklarımızın gelecek nesillere güvenli bir şekilde aktarılmasına katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Rektörümüz Prof. Dr. Bilgin aynı zamanda Üniversitemiz Botanik Bahçesinin doğal zenginlikleri ve bitki örtüsü ile ülkemizin nadide illerinden biri olan Artvin’in bitki tür çeşitliliğinin korunması, sürekliliğin sağlanması ve araştırma ortamı oluşturması açısından önemine değindi.

Geçtiğimiz dönem Artvin Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Kocatepe ise doğal güzelliklere sahip Artvin’in birçok farklı alanda önemli fırsatlar sunduğunu söyledi. Kocatepe, Artvin şehrinin doğa ve kültür zenginliğinin yanı sıra enerji kaynakları ve potansiyelinin de ön planda olduğunun altını çizdi.

Üniversiteler ile sivil toplum kuruluşları arasında iş birliklerinin ülke olarak topyekûn kalkınma hedefi ile örtüştüğünün vurgulandığı toplantıda iş birliklerinin akademi, eğitim, sanayi ve ziraat gibi çeşitli alanlarda yakalanan ivmenin sürdürülebilirliği açısından önemi belirtildi.

Üniversitemiz Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez ve Vakıf yetkililerinin de hazır bulunduğu ziyaret, hediye takdimi ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi.