Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-06-2021 07:06   Güncelleme : 02-06-2021 07:06

Ahilik Haftası

     Ahi Evran’ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla bu yıl 33’üncüsü kutlanan Ahilik Haftası Koranavirüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında Valilik Çoruh Toplantı salonunda gerçekleştirildi

Ahilik Haftası

     Ahi Evran’ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla bu yıl 33’üncüsü kutlanan Ahilik Haftası Koranavirüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında Valilik Çoruh Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Ahilik Haftası münasebetiyle Artvin Valisi Yılmaz DORUK bir konuşma yaptı: “Ahilik bir meslek örgütü olmasının yanında yardımsever olmayı, haksız kazançtan uzak durmayı, yoksula sahip çıkmayı, başkasının hakkına saygı göstermeyi, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öğütlemesi bakımından da bir manevi terbiye ocağıdır. Güzel ahlakın sanatla bütünleştiği Ahilik; sadece Türk insanının değil, bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir kültür ve anlayıştır. Türk toplumu, bugün pek çok toplumun yokluğunu hissettiği bu değerleri yüzyıllar boyunca yaşatmıştır. Tüm esnaf ve sanatkârlarımızın “Ahilik Haftasını” kutluyor ve çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”diye konuştu.
     Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen programda Sayın Valimiz Yılmaz DORUK Yılın Ahisi seçilen Kadir KÜÇÜKAY’ın Şed Kuşatmasının ardından İl Müdürümüz Bilal TAŞ ile Yılın Kalfası Vehbi Can ÇELİK ve Yılın Çırağı Kader CANDEMİR’e plaket takdiminde bulundular.
14-18 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası kutlamalarının salgın dolayısıyla bu yıl kısıtlı tutulduğunu ifade eden İl Müdürümüz Bilal TAŞ, Ahilik Haftası’nın anlamı ve etkinlik çerçevesinde yaptıkları çalışmalar hakkında Vali DORUK’a bilgiler verdi. Toplantıya  Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin KURT, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Hakkı SEYHAN ve diğer oda başkanları katıldı.