Spor
Giriş Tarihi : 08-10-2021 22:07   Güncelleme : 08-10-2021 22:07

AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI

AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan Amatör Spor Haftası’nın açılış töreni gerçekleştirdi

AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI

AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI
Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan Amatör Spor Haftası’nın açılış töreni gerçekleştirdi.
  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla “Amatör Spor Haftası” her yılın Ekim ayında çeşitli faaliyetler ile kutlanıyor.
  Program öncesinde; Artvin’de amatör spora yıllarca emek ve gönül vermiş değerli büyüğümüz Erol Çağal’ın kabrini ziyaret ederek dualarla yad ettik.

Amatör Spor Haftası açılış programında, Hastane Kavşağı’ndan Merkez Spor Salonumuza İl Protokolümüz, Antrenörlerimiz, Sporcularımız ve vatandaşlarımızla Kortej Yürüyüşü düzenledik.
Merkez Spor Salonumuzda devam eden programın açılış seremonisi, Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve tüm Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Demirkıran, yaptığı açılış konuşmasında, Sporun yaşam şekli haline getirilmesi gerektiğinin altını çizerek “Bakanlığımız ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri açılış törenine hoş geldiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığımızın sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi.

Spor aynı zamanda kişinin ruhsal ve sosyal gelişimine de katkı sağlayan önemli bir olgudur. Bu nedenle sporu sadece yarışmak değil bir yaşam biçimi olarak değerlendirmek, hayatımızın bir parçası olarak görmek son derece önemlidir.
Bu duygu ve düşüncelerimle “Amatör Spor Haftasını” kutluyor, sağlıklı yaşam için 7’den 70’e herkesi spor yapmaya davet ediyorum.” dedi.
Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk yaptığı konuşmada, profesyonelliğe geçiş noktasının en önemli köprüsü olan amatör sporun, bir gönüllülük ve fedakarlık işi olduğunu belirterek “Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Amatör Spor Haftası’nı kutlamak için bir aradayız. Bu vesileyle bu kapsamda düzenlenecek etkinliklerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde spor altyapısı bakımından oldukça iyi bir noktaya gelmiştir. İnşa edilen modern tesislerle birlikte sunulan imkanlar daha da gelişmektedir.
  Tüm gençlerimizi bu imkanlardan istifade etmeye davet ediyorum.
  Amatör sporla uğraşan ve büyük fedakarlıklar yapan, sporculara, antrenörlere, kulüp yöneticilerine ve çocuklarını spora gönderen tüm anne-babalara yürekten teşekkür ediyorum.
  Bu düşüncelerle Amatör Spor Haftasını kutluyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” dedi.
  Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ yaptığı konuşmasında, 2013 yılından itibaren ekim ayı içerisinde her yıl Amatör Spor Haftasının kutlandığını belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak, kulüplerin ve başarılı sporcuların halkımıza tanıtılması, her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek amacıyla düzenlenen Avrupa Spor Haftası, Artvin’de bu yıl 4 – 10 Ekim tarihleri arasında çeşitli spor etkinlikleriyle kutlanıyor.
  Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı olarak, ilimizde sporun gelişmesine ve amatör spor kulüplerine desteklerini esirgemeyen Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk’a Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Milli Eğitim Müdürümüze, Kamu Kurum ve Kuruluş amirlerimize bu vesile ile çok teşekkür ediyorum.” dedi
  Program, 2020 – 2021 yılı sportif faaliyetlerde başarı gösteren Spor Kulüplerine, Sporculara ve Amatör Spor Haftası etkinliklerinde dereceye giren sporcularımıza protokol tarafından madalya ve plaketlerinin takdim edilmesiyle devam etti.
Merkez Spor Salonumuzda oluşturulan çeşitli spor etkinlikleri, Sportif Yetenek Taraması ölçme ve değerlendirme istasyonları protokol üyelerine, sporculara ve vatandaşlarımıza tanıtıldı.
  Amatör Spor Haftası Açılış programı; İl Protokolü, sporcularımız, antrenörlerimiz ve vatandaşlarımızın hatıra fotoğrafı çekinmesiyle sona erdi..