Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-01-2022 14:31   Güncelleme : 17-01-2022 14:31

ARDANUÇ İLÇESİNDE SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

ARDANUÇ İLÇESİNDE SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

ARDANUÇ İLÇESİNDE SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

​Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğün ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından yürütülmekte olan Çiğ Süt Toplama Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Ardanuç İlçemizde 22 adet süt sağım makinesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Törene Ardanuç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İl Müdür Vekilimiz Hakan Keskin, İl Müdür Yardımcımız Alaeddin Zeren, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürümüz Volkan İskender, Ardanuç İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Cihat Akbaş, Artvin İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Talip Işık, yetiştiriciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Ardanuç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Ardanuç İlçesinin hayvan potansiyeline değinerek elde edilen süt ve süt ürünlerinin daha sağlıklı ve hijyenik ortamda sağılarak kullanıma sunulması için uygulanan projenin önemine değindi. 

Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Hakan Keskin ise konuşmasında toplum hayatı için hayvansal sektörünün önemini ve hayvansal sektörde makine ile teknoloji kullanımının sağladığı avantajları vurguladı. Çiftçilerimizin üretmiş oldukları sütün sağlıklı ve hijyenik olarak sağımını gerçekleştirmek için DOKAP ile birlikte proje kapsamında Ardanuç İlçemizde 22 adet süt sağım makinesi dağıtımının yapıldığı önümüzdeki günlerde Şavşat İlçemizde de Sayın Valimizin katılımı ile geri kalan süt sağım makinelerini dağıtılacağını, yine proje kapsamında güneş enerji sistemi ve süt soğutma tankı alım işlerinin devam ettiğini belirterek yetiştiricilerimize hayırlı olmasını diledi.

Artvin İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Talip Işık, projenin İlimizde uygulamasına vesile olan Valiliğimize, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına teşekkür ederek hayırlı olmasını diledi.