Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2022 18:46   Güncelleme : 03-02-2022 18:46

“ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. M. SITKI BİLGİN’DEN YUSUFELİNE ZİYARET”

“ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. M. SITKI BİLGİN’DEN YUSUFELİNE ZİYARET”

“ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. M. SITKI BİLGİN’DEN YUSUFELİNE ZİYARET”

 

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Sıtkı Bilgin ve Genel Sekreter Vekili Dr. Muhammed Ardıç, bugün Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i ziyaret etti.

 

Yusufeli Belediyesinde gerçekleşen ziyaret sonrasında Rektör Bilgin, Genel Sekreter Vekili Ardıç ve Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin Yusufeli yeni yerleşim yerini ziyaret ederek Yusufeli Meslek Yüksek Okulunun proje yerinde incelemelerde bulundular.

 

İnceleme sonrasında açıklama yapan Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Sıtkı Bilgin,” Bugün Yusufeli ilçemize geldik. Burada Belediye Başkanımız ile istişarelerde bulunduk. Biliyorsunuz Yusufeli Meslek Yüksek Okulu açık ama ilçenin taşınma durumu nedeniyle Yusufelinde eğitim veremiyor. Yeni yerleşim yerinde daha güzel imkânlarla daha modern bir okul yapılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Sayın Rektörümüze nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Rektörümüzün de ifade ettiği gibi Yusufeli Meslek Yüksek Okulu kapanmış değil, taşınma nedeniyle şuanlık ilçemizde eğitim veremiyor. İnşallah yeni yerleşim yerimizde güzel ve donanımlı bir okula sahip olmak için çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

 

Açıklamalar sonrasında Rektör Bilgin, Genel Sekreter Vekili Ardıç ve Başkan Aytekin Yusufeli Belediyesi Yusuf İzzettin Millet Kıraathanesini de ziyaret ederek kütüphane de incelemelerde bulundular.

 

Yusufeli yeni yerleşim yerinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyaret sonrasında Başkan Aytekin, Rektör Bilgin’e Yusufeli Belediyesi Yayınlarında oluşan kitap setlerinden hediye etti.