Artvin Haber
HV
09 ARALIK Cuma 14:43

“ÇOCUKLARIN HAKKI VAR” PANELİ DÜZENLENDİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 15:12   Güncelleme : 21-11-2022 15:12
“ÇOCUKLARIN HAKKI VAR” PANELİ DÜZENLENDİ

Çocukların Hakkı Var - Çocuk Hakları Paneli

Esenler Belediyesi, her yıl 20 Kasım’da kutlanan Dünya Çocuk Hakları günü için panel düzenledi. Panelde, çocukların yaşama, korunma, barınma ve gelişme hakları anlatıldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele; Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülkadir Şengör, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Cemal Bolat, onlarca çocuk ve aileleri katıldı.

Panelde konuşma yapan Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Cemal Bolat, “Türkiye genelinde çocuklarımız ve gençlerimiz için ilkleri yapan bir belediyeyiz. 8 tane bilgi ve hikmet evimizle, 4 binden fazla öğrenciye hitap ediyoruz. ‘Bebek Dostu Şehir’ kriterlerini de tamamladık. İnşallah 2023 başında ‘Bebek Dostu Şehir Esenler’ unvanıyla literatüre geçeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından panelistler tarafından programda, çocukların medyada, hukukta, dinde ve eğitimdeki yerleri anlatıldı. Çocukların özellikle medya üzerinden istismar edildiği ve medyada 1 yararlı içeriğe karşı 4 tane zararlı içeriğin bulunduğu ve bunların nasıl önüne geçileceği konuları konuşuldu.

Konuşmaların ardından çocuk hakları programına katılan panelistlere çiçek takdim edildi.

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi