Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 19:18   Güncelleme : 07-04-2022 19:18

İLİMİZDE VETERİNER HEKİMLERE YÖNELİK NUMENE ALMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

İLİMİZDE VETERİNER HEKİMLERE YÖNELİK NUMENE ALMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

İLİMİZDE VETERİNER HEKİMLERE YÖNELİK NUMENE ALMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

​08.03.2022 tarihinde Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü tarafından hayvan hastalıkları ile mücadelede kapsamında marazi madde alma, gönderme ile ilgili usul ve esaslar hakkında İl/İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlere yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Müdürümüz Sayın Neşat Ulutaş, Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Patoloji Birim Sorumlusu Uzm. Veteriner Hekimi Sayın Ahmet Temur, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Sayın Volkan İskender ve İl/İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimler katıldı.

Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Sayın Neşat Ulutaş; ” Hayvan hastalıkları ile mücadele de erken ve doğru teşhisin önemine değinerek bunu en kısa sürede tamamlanmasının hastalıklarla mücadelede etkin rol oynadığını, erken kontrol altına alınamayan hastalıklar bulaşmaya, verim düşmesine, hayvan ölümlerine dolayısı ile ekonomik kayıplara neden olduğunu” söyledi.  “Bugün burada düzenlenen eğitimin ana amacının Veteriner Hekimlerimizce alınan numunelerin bakanlığımızın yetkili laboratuvarlarında muayene ve analizi yapılmaktadır. Söz konusu eğitim ile numune alma sırasında dikkat edilecek hususların katılımcılarla paylaşılarak birlikteliğin sağlanması ve numune alımı sırasında yapılan hataların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca ilimizin bağlı bulunduğu Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne bölgemize ve yetiştiricilerimize vermiş olduğu hizmetler için teşekkür ederek toplantının hayırlı olmasını” diledi.

Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Patoloji Birim Sorumlusu Uzm. Veteriner Hekim Sayın Ahmet Temur’un sunumu ile devam eden toplantı karşılıklı soru-cevap şeklinde son buldu.