Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 22:00   Güncelleme : 07-04-2022 22:00

“MAHALLEDE MAÇ VAR ” ARTVİN’ DE BAŞLADI

“MAHALLEDE MAÇ VAR ” ARTVİN’ DE BAŞLADI

“MAHALLEDE MAÇ VAR ” ARTVİN’ DE BAŞLADI

23 Nisan Futbol Turnuvası “Mahallede Maç Var” Başladı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaklığıyla düzenlenen 23 Nisan Futbol Turnuvası ‘Mahallede Maç Var’ etkinliğinin açılışı İskebe Şehir Stadımızda yapıldı.
Spor sevgisi olan her çocuğun rahatlıkla erişebildiği mahalle futbolunun heyecan ve saflığını 23 Nisan ruhu ile birleştirerek bütün ülke çocuklarına yayma amacıyla başlatılan 23 Nisan Futbol Turnuvası ‘Mahallede Maç Var’ müsabakaları, bugün Artvin ile birlikte tüm Türkiye’de başladı. 
23 Nisan turnuvasına tüm Türkiye’den çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Tüm Türkiye’den 15 bin 895 çocuğun başvurduğu müsabakalar, 156 kız, bin 289 erkek takımı olarak gerçekleştirilecek.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü proje dahilinde 11-13 yaş grubu çocukların katılım sağladığı futbol turnuvasında maçlar, 81 ilde aynı anda yapılacak. Maçlar, 7 asil ve 4 yedek sporcudan oluşan takımların 20’şer dakika ve 2 devreli  şeklinde gerçekleştirilecek. 
Final karşılaşmasının da TBMM’de yapılması planlanıyor. TBMM tarafından 1’inci olan takım oyuncularına tablet, 2’nci olan takım oyuncularına elektrikli scooter, 3’üncü takım oyuncularına drone hediye edilecek.