Artvin Haber
HV
29 MAYIS Pazartesi 14:39

Sakarya Büyükşehir'den sokak hayvanları için önemli eğitim verilecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi’ eğitimi OSM’de tamamlandı. 14 gönüllünün katılım sağladığı eğitim ile birlikte katılımcılar, valilikten onaylı kimlikleri sayesinde yerel yönetimler ile birlikte organize bir şekilde çalışabilecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 17:11   Güncelleme : 09-12-2022 17:11
Sakarya Büyükşehir'den sokak hayvanları için önemli eğitim verilecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi’ eğitimi Ofis Sanat Merkezi’nde (OSM) gerçekleştirildi.

Eğitime katılan katılımcılar, eğitimin ardından alacakları valilikten onaylı kimlikleri sayesinde yerel yönetimler ile birlikti organize bir şekilde çalışabilecek.

Eğitimde; Ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa Sözleşmesi, 5199 sayılı Kanun ve Yönetmelik, hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi, hasta hayvanların tanınması hakkında genel bilgiler, hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi ile ilgili genel bilgiler paylaşıldı.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimine; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Sakarya Veteriner Hekimleri Odası ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinde görevli veteriner hekimler katılarak eğitim sundu.

Eğitime 14 kişi katılım sağladı.

Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Avukat Zeynep Özder,“Büyükşehir Belediyemizle hayvan hakları için yaptığımız çalışmalar neticesinde yerel hayvan koruma gönüllülüğü eğitiminin açılması bizler çok mutlu etti. Pandemiden dolayısıyla aksayan eğitimler tekrar başladı. Şehrimizde hayvan sever insan sayısı çok fazla. Bu noktada gönüllü çalışmak isteyen vatandaşlarımız artıyor. Resmi makamlarla birlikte hareket ettiğimizde sokak hayvanlarıyla alakalı çok fazla yol kat edebileceğimize inanıyoruz. Bizler Sakarya Barosu olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Komisyon heyetimiz olarak bugün burada eğitimdeydik. İleriki dönemlerde de Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle ortak çalışmalarımız sayesinde sokak hayvanları için daha huzurlu yaşam alanları, sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR