Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-02-2022 12:34   Güncelleme : 10-02-2022 12:34

‘TEK GÖVDELİ YÜKSEK VERİMLİ FINDIK BAHÇESİ PROJESİ’ TANITIM TOPLANTISI

‘TEK GÖVDELİ YÜKSEK VERİMLİ FINDIK BAHÇESİ PROJESİ’ TANITIM TOPLANTISI

‘TEK GÖVDELİ YÜKSEK VERİMLİ FINDIK BAHÇESİ PROJESİ’ TANITIM TOPLANTISI

​Hopa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından’ Tek Gövdeli Yüksek Verimli Fındık Bahçesi ‘ Yayım Projesi tanıtım toplantısı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Hakan KESKİN, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman AKYÜREK, Hopa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin ALGÜR, Fındık Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Çiğdem BULAM KÖSE, Meryem Nur ŞENEL, Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal PORTAKAL, Arhavi Ziraat Odası Başkanı Sadık YILDIZBAYRAK ve Kurumumuz personelleri ve çiftçilerimizin katılımıyla yapılmıştır.

Proje tanıtım toplantısında Hopa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin ALGÜR projenin Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının destekleriyle ve Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile 2022 – 2023 yılları arasında uygulanacak olup, proje kapsamında teknik gezi, tarla günü, bahçe kurulumu ve demonstrasyon çalışmaları ve çiftçi toplantıları yapılarak bölgede tek gövde fındığın yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Fındık Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Çiğdem BULAM KÖSE Tek gövde fındığın avantajları hakkında bilgi verdi.

Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti ve Projenin bölgemize ve fındık üreticilerimize hayırlı olması dileğiyle sona erdi.