Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 00:45   Güncelleme : 07-04-2022 00:45

Yetiştiricilerimize Süt Sağım Makinesi Dağıtımı Yapıldı

Yetiştiricilerimize Süt Sağım Makinesi Dağıtımı Yapıldı

Yetiştiricilerimize Süt Sağım Makinesi Dağıtımı Yapıldı

​İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca  (DOKAP) finanse edilen “Çiğ Süt Toplama Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 65 adet Süt Sağım Makinesi İl Müdürlüğümüzce teslim alınmış olup,  42 tane Süt Sağım Makinesi 28.03.2022 tarihinde Şavşat İlçemizde düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edilmiştir.

Düzenlenen Süt Sağım Makinesi dağıtım törenine, Artvin Milletvekilimiz Sn.Erkan BALTA, Şavşat Kaymakamı Sn. Yusuf AKIN, DOKAP Başkanı Sn. Hakan GÜLTEKİN, Şavşat Belediye Başkanı Sn. Nihat ACAR, İL Müdür Vekilimiz Sn. Hakan KESKİN, İl Genel Meclis Başkanı Sn. Furkan ÇAKMAK, Daire amirleri, Şube Müdürlerimiz, İlçe Müdürümüz ve çok sayıda çiftçi katılım sağlamıştır.

Törende açılış konuşması yapan İl Müdür Vekilimiz Sn.Hakan KESKİN “İlimizde hayvancılığın önemli bir yere sahip olduğunu bu nedenle İl Müdürlüğümüzce hayvancılığın desteklenmesi amacıyla birçok proje uygulanmaktadır. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve DOKAP tarafından desteklenen projenin önemli olduğunu projeye katkısı olan herkes teşekkür ettiğini belirterek bu ve benzer projelere desteklerin devam edeceğini belirtti.”

DOKAP Başkanı Sn.Hakan GÜLTEKİN yaptığı konuşmasında DOKAP olarak tarımsal konulardaki projelere destekleme yaptıklarını ve bu tür projelere desteklerinin artarak devam edeceğini dağıtılan süt sağım makinalarının üreticilere hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Artvin Milletvekilimiz Sn. Erkan BALTA konuşmasında Artvin’de hayvancılığın geliştirilmesi için bütün gayretleri ile her türlü desteğin verileceğini bu kapsamda DOKAP tarafından desteklenen Çiğ Süt Toplama Altyapısının Geliştirilmesi Projesinin önemli olduğunu bundan sonrada bu tip projelere destek vereceklerini belirterek, projede katkıları olan DOKAP ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne teşekkürlerini ifade etti.”

Tören Süt sağım makinalarının hak sahiplerine teslim edilmesi ile sona erdi.