Gündem
Giriş Tarihi : 12-07-2021 17:09   Güncelleme : 12-07-2021 17:09

YUSUFELİ BELEDİYESİ: 2021 MERALARIN EFENDİSİ ALİ SUCU’YA AİT “POYRAZ” OLDU

Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Festivali 10-11 Temmuz tarihlerinde Yusufeli Derekapı Boğa Güreşi Sahasında gerçekleştirildi

YUSUFELİ BELEDİYESİ: 2021 MERALARIN EFENDİSİ ALİ SUCU’YA AİT “POYRAZ” OLDU

Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Festivali 10-11 Temmuz tarihlerinde Yusufeli Derekapı Boğa Güreşi Sahasında gerçekleştirildi. Pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen festivale Sosyal Mesafe ve Maske kurallarına dikkat edildi.

Geleneksel Derekapı Festivali Boğa Güreşlerinde 2021 Meraların Efendisi Kupasını Ali Sucu’ya ait Poyraz isimli boğa kazandı.

Yusufeli Kaymakamlığı, Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Boğa Güreşlerini Yapma ve Yaşatma Derneği ile Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün organize ettiği 2021 yılı Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri; Deste Boyu, Ayak Boyu, Küçük Orta, Büyük Orta, Başaltı, Baş Boy ve Süperbaş olmak üzere 7 kategori de yapıldı.

Deste Boyu’nda 8, Ayak Boyu’nda 15, Küçük Orta Boyu’nda 18, Büyük Orta Boyu’nda 30, Başaltı Boyu’nda 25, Baş Boyu’nda 21 ve Süper Baş Boyu’nda da 5 olmak üzere toplamda 122 boğanın kıyasıya mücadele ettiği güreşlerde sonuçlar:

1. Gün Küçük Boy Güreşlerinde Dereceye Giren Boğa Sahipleri

DESTE BOYU

1. Mesut ÇORAPÇI

2. Akif PEHLİVAN

3. Çınar Kardeşler

4. İlker GÜNDÜZ

 

AYAK BOYU

1. Emre AKSAKAL

2. Akif PEHLİVAN

3. Ercan KAYA

4. İbrahim ERDEM

 

KÜÇÜK ORTA BOYU

1. Aksu Kardeşler

2. Hikmet-Yaşar ASLAN

3. Kurban YILDIRIM

4. Kenan MERT

 

2. Gün Büyük Boy Güreşlerinde Dereceye Giren Boğa Sahipleri:

 

BÜYÜK ORTA

1. Ahmet Şahin

2. Tamyürek Kardeşler

3. Metehan Bağcı

4. Kaan Eğilmez

 

BAŞALTI

1.  Hikmet Yaşar Arslan

2. Emrullah Sağlam

3. Emre Kaya

4. Selami Günay

 

BAŞ BOY

1. Ali Sucu

2. Caner Özdemiroğlu

3. Burak Özer

4. Arif Yeşilyurt

 

SÜPERBAŞ BOYU

1. Mehmet Baki Bayram

2. Telat Özdemir

3.Gıyasettin Çağla

 

Yusufeli Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri’ne Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir,  Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.