Gündem
Giriş Tarihi : 01-11-2021 01:55   Güncelleme : 01-11-2021 01:55

YUSUFELİ BELEDİYESİ: 71. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NDE BAŞPEHLİVANLIK KEMERİ ONUR ALKANOĞLU’NUN OLDU

71. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NDE BAŞPEHLİVANLIK KEMERİ ONUR ALKANOĞLU’NUN OLDU

YUSUFELİ BELEDİYESİ: 71. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NDE BAŞPEHLİVANLIK KEMERİ ONUR ALKANOĞLU’NUN OLDU

71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri 30 – 31 Ekim Cumartesi ve Pazar günü yapılan güreşler ile tamamlandı. 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerinin Başpehlivanı Onur Alkanoğlu oldu.

Yusufeli Kaymakamlığı, Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde, tarihi Yusufeli Er Meydanında bu sene son kez düzenlenme özelliğini taşıyan 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak güreşleri 30 Ekim Cumartesi günü Minikler ve Yıldızlar kategorileri ile başladı.

İlk gün güreşleri sonrasında sıralama şu şekilde oluştu;

Minikler;

20-25 Kg’da;

35 Kg’da

40 Kg’da

45 Kg’da

50 Kg’da

 55 Kg’da

Yıldızlar;

40-45 Kg’da

50 Kg’da

55 Kg’da

60 Kg’da

65 Kg’da

70 Kg’da

75 Kg’da

80 Kg’da

80-100 Kg’da

31 Ekim Pazar günü devam eden güreşler sonrasında Büyükler kategorisinde sıralama şu şekilde oluştu;

50-55 Kg’da

60 Kg’da

65 Kg’da

70 Kg’da

75 Kg’da

80 Kg’da

85 Kg’da

90 Kg’da

90-130 Kg Başpehlinvanlık

2 Ülke ve 14 İl’den toplamda 386 pehlivanın birincilik kürsüsüne çıkabilmek için kıyasıya mücadele ettiği ve 71.’si düzenlen Yusufeli Karakucak Güreşlerini değerlendiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Ata sporumuz, karakucak güreşlerimizi düzenlemenin verdiği mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Yusufeli Kaymakamımız Hüseyin Kaptan, Gençlik Spor İl Müdürümüz Mustafa Demirkıran ve İlçe Müdürümüz Fatih Kırbıyık ile birlikte bugün bu organizasyona imza attık. Yağmurlu bir günde tribünlerin dolu olduğunu görmek ayrı bir mutluluk kaynağı oldu bizim için. İki gün boyunca kıyasıya mücadeleler sonrasında dereceye giren tüm pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Bu meydanda büyük ihtimalle son festivalimizi düzenledik. Nasip olursa önümüzdeki sene yeni ilçemizde yeni arenamızda 72. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerimizi düzenleyeceğiz. Bugün başpehlivanlık kemerini alan Onur Alkanoğlu’nu, onu bu günlere getiren ailesi ve hocalarını tebrik ediyorum. Nice zaferler temenni ediyorum.”dedi.

71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerinin Ağası Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan oldu.

Yağmurlu havaya rağmen katılımın oldukça yüksek olduğu Yusufeli Karakucak Güreşlerine; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurul Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Gençlik ve Spor Artvin İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor Yusufeli İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık ile kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.