Gündem
Giriş Tarihi : 18-11-2021 22:37   Güncelleme : 18-11-2021 22:37

YUSUFELİ BELEDİYESİ: ‘BİLGİDEN BİLİNCE BİR NESLİN İNŞASI’ ÇANAKKALE GEZİSİ

‘BİLGİDEN BİLİNCE BİR NESLİN İNŞASI’ ÇANAKKALE GEZİSİ

YUSUFELİ BELEDİYESİ: ‘BİLGİDEN BİLİNCE BİR NESLİN İNŞASI’ ÇANAKKALE GEZİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yusufeli Belediyesi tarafından 12 – 18 Kasım tarihleri arasında lise öğrencileri için düzenlenen Çanakkale, Bursa ve Ankara illerini kapsayan gezi düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yusufeli Belediyesi tarafından “Bilgiden Bilince Bir Neslin İnşası” projesi kapsamında düzenlenen Çanakkale, Bursa ve Ankara illerini kapsayan gezi sona erdi. Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Lisesi ve Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 41 kişilik bir ekip 12 Kasım Cuma günü Yusufeli’nden hareket etti. Öğrencileri Yusufeli’nden Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yolcu etti. Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz başkanlığındaki kafile gezilerinin ilk durağında Çanakkale’yi ziyaret ettiler. Çanakkale’de tarihi yerleri rehberler eşliğinde ziyaret eden öğrenciler burada yaşanan tarihi savaşları bizzat yerlerinde görmüş oldular. Gezinin ikinci durağı olan Bursa’da kafile yine bu şehrin tarihi yerleri ve Uludağ Üniversitesini ziyaret ettiler.

Öğrenciler ile buluşma etkinliğine Eski Bakan Faruk Çelik, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Uludağ Üniversitesi Kültür Müdürü Mustafa Hacıoğlu, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muammer Demirel ve çok sayıda Yusufelili katıldı. Gezinin üçüncü durağı Başkent Ankara oldu. Ankara’da gençler Artvin Milletvekili Erkan Balta ve Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ile kahvaltıda bir araya geldiler. Milletvekili Erkan Balta öğrencilere üzerinde isimleri yazılı olan kalem hediye etti. Kahvaltı sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla ile buluşan gençler hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ankara gezisinde; Birinci Meclis, Tacettin Dergâhı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 15 Temmuz Müzesi ve Anıtkabir’i ziyaret eden kafile 18 Kasım Perşembe günü Yusufeli’ne geri dönerek gezi programını sona erdirdiler.

Kafile Başkanı, Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz;” 12 Kasım Cuma günü başlayan gezimiz bugün Yusufeli’nde sona erdi. Gençlerimizi böylesine güzel bir organizasyon ile buluşturmamızı sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere Belediye Başkanımız Eyüp Aytekin’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Onlar adına harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Gezi boyunca yardımlarını esirgemeyen Çanakkale’de Tamer Yıldırım, Bursa’da Mustafa Hacıoğlu ile Yusufelililer Dernek Başkanı Mümtaz Köprücüye, Ankara’da Bahattin Yetim’e ve bizlere eşlik eden hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin;” Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediğimiz Bilgiden Bilince Bir Neslin İnşası projesi kapsamında öğrencilerimize tarihi yerleri gösterme imkânı bulmuş olduk. Öğrencilerimiz sırasıyla Çanakkale, Bursa ve Ankara şehirlerinin tarihi mekânlarını yerlerinde görmüş oldular. Bursa’da gençlerimiz ile buluşarak deneyimlerini aktaran Eski Bakanımız Sn. Faruk Çelik’e, Ankara’da gençlerimiz ile buluşarak sohbet eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sn. İsrafil Kışla ağabeyimiz ve Milletvekilimiz Sn. Erkan Balta’ya ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yusufeli Belediyesi tarafından düzenlenen “Bilgiden Bilince Bir Neslin İnşası” projesi kapsamında gençlere yönelik etkinlikler devam edecek.

 

.