Gündem
Giriş Tarihi : 07-06-2021 00:15   Güncelleme : 07-06-2021 00:15

YUSUFELİ BELEDİYESİ: DR. KADİR TOPBAŞ ANISINA DÜZENLENEN AKARSU KANO TÜRKİYE KUPASI YARIŞLARI NEFES KESTİ

Dr

YUSUFELİ BELEDİYESİ: DR. KADİR TOPBAŞ ANISINA DÜZENLENEN AKARSU KANO TÜRKİYE KUPASI YARIŞLARI NEFES KESTİ

Dr. Kadir Topbaş anısına 5-6 Haziran tarihlerinde Yusufeli Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası yarışları sona erdi.

Akarsu Slalom Türkiye Kupası Yarışları Yusufeli Kano Parkurunda 5-6 Haziran tarihlerinde yapıldı. Mücadelelere 8 Kulüp ile 50 sporcu katıldı. Kıyasıya mücadeleler ile geçen ilk gün sonunda; Büyük Erkekler K1 kategorisinde Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü sporcusu Hasan Berk Toprak birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar ikinci ve Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar üçüncü, Büyük Bayan K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat ikinci, Genç Erkekler K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Bahadır Karaduman birinci, Kubilay Yılmaz ikinci ve Şevket Kaya üçüncü, Genç Bayan K1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Fadime Kurt birinci, Hilal Özçelik ikincillik unvanlarını elde etmişlerdi.

Yarışların ikinci günü olan Pazar gününde de birbirinden iddialı sporcular Barhal çayında birincilik kürsüsü için ter döktü.

İlçemizin en önemli değerlerinden Kadir Ağabeyimiz anısına böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmamıza imkan veren Türkiye Kano Federasyonu nezdinde Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı ve yönetim kurulu üyelerine ilçem adına teşekkür ediyorum. Barhal çayında belki de son organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte ilçemiz ile birlikte buradaki tesislerimiz de baraj suları altında kalacak. İnşallah yeni ilçe yerinde de buraya benzer hatta daha modern bir tesis inşa edeceğiz. Spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Gençlerimizi yarışlarda mücadele ederken izlemek büyük bir gurur veriyor.”dedi.

Organizasyona; Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Yıldız, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Artvin Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve diğer ilgililer katıldı.

Yusufeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

 

.