Gündem
Giriş Tarihi : 14-04-2021 23:12   Güncelleme : 14-04-2021 23:12

YUSUFELİ BELEDİYESİ: HARKLAR BAHAR’A HAZIR

Yusufeli İlçesi, Merkez Mahallelerinde bulunan tarım arazilerine sulama suyu sağlayan kanalların bakım ve temizliği Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırıldı

YUSUFELİ BELEDİYESİ: HARKLAR BAHAR’A HAZIR

Yusufeli İlçesi, Merkez Mahallelerinde bulunan tarım arazilerine sulama suyu sağlayan kanalların bakım ve temizliği Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırıldı.

Yusufeli İlçe Merkezine bağlı; Merkez, Hasanağa, Kazım Karabekir, Erdemler ve Ahalt Mahallelerinde bulunan tarım arazilerinin sulama suyu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılan su kanalları (harklar) kış aylarında atıl kaldıkları için kullanılamaz hale gelmişti. Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kanalları ve havuzları temizlettirerek kullanılır hale getirdi.

            Hasanağa Mahallesinde 4,5 Km, Ahalt Mahallesinde 6 Km, Kazım Karabekir Mahallesinde 10 Km ve Erdemler Mahallesinde 1 Km uzunluğunda su kanalları ile yine Erdemler Mahallesinde üç adet, Hasanağa Mahallesinde ise bir adet sulama havuzu da temizlettirilerek vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getiren Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürü İbrahim Özdemir;” Sonbahar ve kış aylarında atıl vaziyette duran su kanallarımız ve sulama havuzlarımızın içleri çakıl ve toprak ile dolmuş vaziyetteydi. Mahalle muhtarlarımız ile yaptığımız tespitler sonrasında Belediye olarak gereken iş gücünü temin ederek kanallarımızı ve havuzlarımızı temizlettirdik. Bahar aylarında yapılacak sulama faaliyetleri için kanalları ve havuzları hazır hale getirerek mahallelerimizin tarım alanlarına sulama suyunu ulaştırmış olduk.” dedi.

Yusufeli Belediyesi her yıl düzenli olarak Merkez Mahallelerindeki sulama kanalları ile havuzlarının bakım ve onarımlarını yapıyor.