Gündem
Giriş Tarihi : 13-03-2021 03:40   Güncelleme : 13-03-2021 03:40

YUSUFELİ BELEDİYESİ: İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ’NÜN 100. YILI KUTLANDI

12 Mart İstiklal Marşının kabul edilişinin Yüzüncü yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Alanbaşı Bağlar İlkokulu/Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikle yapıldı

YUSUFELİ BELEDİYESİ: İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ’NÜN 100. YILI KUTLANDI

12 Mart İstiklal Marşının kabul edilişinin Yüzüncü yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Alanbaşı Bağlar İlkokulu/Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikle yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ve Alanbaşı Bağlar İlkokulu/ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, saygı duruşundan sonra İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşması Alanbaşı Bağlar İlkokulu/ortaokulu Müdürü Rahim YAZAR tarafından yapıldı. Daha sonra günün anlam ve önemi ile ilgili öğrenci şiirleri ve konuşmalarının ardından 8. Sınıf öğrencilerinin oratoryo sunumuyla devam etti. Anadolu Mektebi projesi kapsamında Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Marşının önemini anlatan bir panel gerçekleştirdiler.

İlçe Kaymakamı Ömer Faruk ÖZDEMİR, Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP günün önemine binaen konuşmaları sonrasında sona eren programda;  Başkan Aytekin, günün anısına öğretmen ve öğrencilere Mehmet Akif ERSOY’un kitaplarını hediye etti.

İstiklal Marşının kabulünün 100. Yılına dair duygularını dile getiren Başkan Aytekin,“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyen milli şairimizin kaleme aldığı ve bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıl dönümü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bıraktıkları miras ilelebet yaşayacak.’’ dedi.

Alanbaşı Bağlar İlkokulu/Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliklere, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk ÖZDEMİR, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP ve diğer ilgililer katıldı.