Gündem
Giriş Tarihi : 04-03-2021 07:52   Güncelleme : 04-03-2021 07:52

YUSUFELİ BELEDİYESİ: ŞEHİR ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 2020 YILIN KÜLTÜR PROJESİ ÖDÜL SAHİBİ ‘’YUSUFELİ BELEDİYESİ’’

Şehir Ödülleri Türkiye programında Yusufeli Belediyesi yaptığı 16 proje başvurusu ile Yılın Kültür Projesi ödülüne layık görüldü

YUSUFELİ BELEDİYESİ: ŞEHİR ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 2020 YILIN KÜLTÜR PROJESİ ÖDÜL SAHİBİ ‘’YUSUFELİ BELEDİYESİ’’

Şehir Ödülleri Türkiye programında Yusufeli Belediyesi yaptığı 16 proje başvurusu ile Yılın Kültür Projesi ödülüne layık görüldü.

22/23/24 Şubat tarihlerinde Ardahan’da düzenlenen ve ülke çapında yüzlerce başvuru arasından Kişisel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller olmak üzere üç ana tema üzerinden 27 alt kategoride hak edenlere sunuldu.

Yusufeli Belediyesi’nin yapmış olduğu başvurular şu şekilde sıralandı;

 

 

2010 yılında başlayan Yöresel Türkü yarışması projesi ile sekiz yıl boyunca devam etti. Bu yarışmalar daha sonra daha da kapsamı genişletilerek il yarışmalarına dönüştürüldü. Yusufeli’nde yapılan il geneli okullar arası türkü yarışmalarında dereceye giren öğrenciler belirlenerek Artvin Türküleri Albümü çalışmasında her birine birer türkü seslendirmeleri için stüdyo ortamında kayıtları alındı. Yönetmenliğini Müzik öğretmeni Turgay Akgül’ün yaptığı albüm çalışmasında on iki adet Artvin türküsü kayda alındı.

 

 

 

Albümü Seslendirenler;

 

Program’da diğer ödül alanlar şu şekilde sıralandı;

 

Detaylı bilgi için; https://www.sehirodulleri.com/