Gündem
Giriş Tarihi : 23-11-2021 14:04   Güncelleme : 23-11-2021 14:04

YUSUFELİ BELEDİYESİ: “YUSUFELİ BELEDİYESİ OKULLAR ARASI YÖRESEL DRAMA SKEÇ YARIŞMASININ METİNLERİ KİTAPLAŞTI”

“YUSUFELİ BELEDİYESİ OKULLAR ARASI YÖRESEL DRAMA SKEÇ YARIŞMASININ METİNLERİ KİTAPLAŞTI”

YUSUFELİ BELEDİYESİ: “YUSUFELİ BELEDİYESİ OKULLAR ARASI YÖRESEL DRAMA SKEÇ YARIŞMASININ METİNLERİ KİTAPLAŞTI”

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2010 yılından 2018 yılına kadar devam eden Okullar Arası Yöresel Drama Skeç yarışmalarının oyun metinleri kitap haline getirildi.

Geçmişi gelecek kuşaklara aktarmak adına birçok faaliyete imza atan Yusufeli Belediyesi bu bağlamda bir eseri daha okuyucularına kazandırmış oldu. Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Okullar Arası Yöresel Drama Skeç yarışmalarında sahnelenen tiyatro oyunları tek tek kayıt altına alınarak bir kitap içerisinde birleştirildi. 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in yaptığı değerlendirmede; “Kültürel çalışmalarımızın en önemli kilometre taşlarından bir tanesi 2010 Yılından itibaren Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yusufeli Belediyesi tarafından ortaklaşa kesintisiz sekiz yıl devam ettirdiğimiz Okulla Arası Yöresel Drama Skeç yarışmaları oldu. Gençler tarafından geçmiş kültürlerin özümsenmesi ve onların eliyle geleceğe aktarılması amacıyla yapılan bu yarışmalar çok güzel sonuçlar vererek yöre kültürünün saklı kalmış hazinelerini de açığa çıkarmayı sağladı. Bizlerde bu yarışmalarda sergilenen tüm oyunları bir kitap haline getirerek gelecek kuşaklara aktarmayı amaçladık. 2010 yılından bugüne, gerek yarışmalarda gerek eserlerin kitaplaşması sürecinde emeği geçen tüm paydaşlarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. ’’dedi.

Yusufeli Belediyesinin yayınlamış olduğu eserlere Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Yusufeli Belediyesi Yusuf İzzettin Millet Kıraathanesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.