Gündem
Giriş Tarihi : 16-07-2021 08:55   Güncelleme : 16-07-2021 08:55

YUSUFELİ BELEDİYESİ: YUSUFELİ’NDE 15 TEMMUZ RUHU MEYDANLARDAYDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümünde Yusufeli Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programla 15 Temmuz Şehitleri anıldı

YUSUFELİ BELEDİYESİ: YUSUFELİ’NDE 15 TEMMUZ RUHU MEYDANLARDAYDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümünde Yusufeli Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programla 15 Temmuz Şehitleri anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü önünden 15 Temmuz Şehitleri Anma yürüyüşle başladı. Yürüyüşün ardından Yusufeli Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programla devam etti. 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz yaptığı açılış konuşmasında; “15 Temmuz ülkemiz için bir milattır. 15 Temmuz hain feto terör örgütünün illegal yollarla ülkemizi ve milli iradeyi ele geçirme girişiminde halk olarak karşısına çıktığımız direnişin adıdır. Tanklara, toplara, silahlara ve uçaklara karşı verilen mücadeledir 15 Temmuz. Şehit Erol İnce, Şehir Dursun Acar, Şehit Necati Sayın ve Şehit Zeynep Sağır olmak üzere bu vatan uğruna biran bile düşünmeden canını veren Aziz şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimize de minnetle yad ediyorum.”dedi.

Etkinlik programında konuşan Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir;” Kıymetli Yusufelili hemşerilerim. Bundan 5 yıl önce hain bir terör örgütü tarafından devletimiz işgal edilmek istenmişti. Aziz milletimiz bu girişime izin vermedi. Şanlı tarihimizin en karanlık gecelerinden bir tanesi idi 15 Temmuz gecesi. Dileriz bir daha böyle karanlık geceler yaşamayız. Biz orada verdiğimi şehitleri gönüllerimize nakşettik. Bu vesileyle vatan uğruna ebediyete irtihal etmiş Aziz Şehitlerimiz rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”dedi.

Yapılan protokol konuşmaları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş 15 Temmuz konuşması alandaki izleyicilerle buluşturuldu. Öğrenciler tarafından kahramanlık şiirleri ve 15 Temmuz video gösterileri sonrasında İmam-hatipler tarafından ilahi dinletisi gerçekleştirildi. Program, Yusufeli Müftüsü Medet Şahin tarafından yapılan dua ile sona erdi. Programda katılımcılara Yusufeli Belediyesi tarafından Dondurma ve Aşure ikram edildi.

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Yusufeli Müftüsü Medet Şahin ve diğer ilgililer katıldı.