Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2022 02:08   Güncelleme : 12-01-2022 02:08

YUSUFELİ VE ARDEŞEN KARAYOLU İLE BİRBİRİNE BAĞLANACAK MI?

YUSUFELİ VE ARDEŞEN KARAYOLU İLE BİRBİRİNE BAĞLANACAK MI?

YUSUFELİ VE ARDEŞEN KARAYOLU İLE BİRBİRİNE BAĞLANACAK MI?

Rize Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve beraberindekiler Belediye Başkanımız Eyüp Aytekin’i bugün makamında ziyaret ederek Ardeşen  – Tunca – Yusufeli arasında yaptırılması düşünülen karayolu ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Bu proje 2010 yılında Ardeşen Belediye Başkanımızın, Tunca Belde Belediye Başkanımızın ve Yusufeli olarak bizim gündemimizde olan bir konuydu. Yol güzergâhını tespit etmek ve görmek amacıyla 2014 yılında Barhal Köyümüzün Amanesket Yaylasından, Ardeşen Tunca’nın Dereyayla mevkisine bizzat yürümüştük. Bugün geldiğimiz noktada Tunca’ya kadar karayolu ulaşmış durumda. Dereyayla’ya kadar da Tunca Beldemizin güzergâhı aldırma çalışmaları devam ediyor. Bizde bu taraftan Barhal Köyümüze kadar olan kısmı karayolu ağına aldırabilirsek arada muhtemelen çıkacak olan 7 – 8 Km’lik bir tünel ile Karadeniz’i bir yerden daha Yusufeli’ne, Çoruh Vadisine bağlamış olacağız. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç, Ak Parti Tunca Belde Başkanı Muhammet Fırıncı ve Tunca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Topal’ında bulunduğu ziyaret hatıra fotoğrafı ile sona erdi.